Ako si vytvoriť finančnú rezervu - ZdenkoBatrlaBc.sk

Ako si vytvoriť finančnú rezervu?

Mať finančnú rezervu je v dnešnej dobe veľmi dôležité ale mnoho ľudí napriek tomu nemá vôbec žiadne rezervy. Je známe, že veľa ľudí má finančné rezervy iba na dva týždne, zatiaľ čo každý piaty z nich nemá žiadne úspory. Zistenia vyvolávajú vážne obavy, nakoľko títo ľudia by nemali schopnosť čeliť neočakávaným situáciám. Chcete si vytvoriť finančnú rezervu ale neviete ako? Tu, nájdete riešenie.

1. Lepšie spravujte svoj dlh

Ak máte hypotéku alebo úver môžete pomôcť zmierniť vašu finančnú situáciu a vybudovať hotovostnú rezervu efektívnejším riadením tohto dlhu. Poraďte sa s finančným konzultantom. Možno je práve na trhu lepšia ponuka za nižšie splátky. Ak aj takáto možnosť nie je, ale napríklad máte viac voľných peňazí, pomôže vám nastaviť spôsob, ako môžete úver rýchlejšie splatiť.

2. Určite si svoje potreby

Je to naozaj prvý krok pri zisťovaní, koľko peňazí vlastne môžete na rezervu odložiť. Väčšina transakcií sa dnes vykonáva elektronicky a veľa rodín nevie koľko minie každý mesiac. O čom hovoríme je, koľko sú vaše plánované nutné výdavky a neplánované dôležité výdavky každý mesiac. Akonáhle určíte túto sumu, potom môžete toto číslo vynásobiť pravidlom troch až šiestich mesiacov. To podľa toho, koľko mesiacov istoty chcete mať. Tak zistíte, akú veľkú zásobu peňazí potrebujete mať našetrenú.

3. Znížte svoje výdavky

Možno to vyzerá náročnejšie, ale jedným z najdôležitejších spôsobov, ako ušetriť nejaké peniaze, je zníženie sumy, ktorú uhradíte. Existuje celý rad spôsobov, ako to urobiť. Rozpočtovanie je ďalšou kľúčovou zručnosťou, ak chcete vybudovať rezervu. Stanovením všetkých absolútne potrebných nákladov môžete zistiť, koľko peňazí ste minuli, znížite zbytočné výdavky a efektívnejšie naplánujete tie budúce.

Niekto zaraďuje šetrenie priamo medzi plánované výdavky, tak ako výdavok na jedlo alebo na bývanie. Teda medzi tie najdôležitejšie. Pretože mať na jedlo a bývanie aj v budúcnosti považuje za rovnako dôležité, ako mať na to peniaze aj dnes.

4. Určite, kde chcete uložiť svoje peniaze

Keď väčšina ľudí myslí na rezervy, myslia tým koľko peňazí si ponechať na svojom bežnom účte. Áno, je dôležité mať určité množstvo peňazí rýchlo dostupných. Dlhodobá rezerva sú peniaze, ktoré nemusíte mať k dispozícii ihneď. Preto je vhodné ich uložiť tak, aby vám pomohli a zarábali ďalšie peniaze. Správne uloženie a zhodnotenie, je dôležité. Ak máte naozaj ťažkosti s vybudovaním hotovostnej rezervy, možno budete potrebovať poradcu, ktorý vám s tým pomôže.

Finančný plán Broker Consulting vám dokáže ukázať, ako môže vyzerať vaša finančná budúcnosť podľa toho, akú cestu si dnes zvolíte. Dokážete sa tak ľahšie rozhodnúť o vašom pláne, ako s peniazmi naložíte. Ja sa na to špecializujem, neváhajte ma kontaktovať.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité v súlade s pravidlami používania stránok a spracovania osobných údajov. Pravidlá používania stránok a spracovania osobných údajov